Obraz chilijskiego reżysera Pablo Larraína pt. “El club” zawalczy o Złotego Globa. Historia czterech księży i zakonnicy żyjących w zacisznym domu pokuty otrzymał nominację do tytułu najlepszego filmu zagranicznego. W tej samej kategorii znalazły się także “Zupełnie Nowy Testament” (reż. Jaco Van Dormael), “Syn Szawła” (reż. László Nemes), “Mustang” (reż. Deniz Gamze Ergüven) i “Miekkailija” (reż. Klaus Härö). Uroczysta gala wręczenia nagród zaplanowana jest na 10 stycznia 2016 roku.

„El club” miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu w Berlinie, skąd jego reżyser wyjechał, trzymając w dłoni Srebrnego Niedźwiedzia – nagroda Grand Prix Jury. Był prezentowany na międzynarodowym festiwalu w San Sebastian, w sekcji “Latynoskie Horyzonty”, oraz w Mar del Plata, na którym zdobył dwie statuetki Astor de Plata, za najlepszy scenariusz i dla najlepszego aktora (dla czworga protagonistów!). Film triumfował także na rozdaniu nagród Fénix. Wygrał w czterech najważniejszych kategoriach – najlepszy film, reżyser, scenariusz i aktor (Alfredo Castro). Jest również chilijskim kandydatem do Oscara i ma duże szanse na nominację. Do polskich kin trafił 13 października, dystrybuowany przez Aurora Film. Portal novela.pl był jego patronem medialnym.

[tabs tab1=”El club – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


2 KOMENTARZE

  1. film o tematyce dość kontrowersyjnej, ale prawdziwej. chociaż on już na swoim koncie dużo wyróżnień, to eksperci i bukamcherzy nie widzą go w roli faworyta do Złotych Globów, większe szansę dają węgierskiej produkcji Syn Szawła, który opowiada o przeżyciach głównego bohatera filma w Auschwitz. na jego wygraną bukmacherzy wystawili kursy na poziomie 1,20. jego wygrana to już chyba przesądzona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.