Nagrody Platino 2017: Kandydatury filmów iberoamerykańskich | novela.pl

Nagrody Platino 2017: Kandydatury filmów iberoamerykańskich

novela.pl 5 kwietnia 2017 0

Zakończono kolejny etap selekcji kandydatur do nagród Platino, zwanych iberoamerykańskimi Oscarami.

Nagrody Platino 2017: Kandydatury filmów iberoamerykańskich

Wczoraj w Madrycie miało miejsce oficjalne ogłoszenie kandydatur do nagród Platino. Aktorzy Adrián Lastra, Asier Etxeandía, Ernesto Alterio, Leticia Dolera, Natalia de Molina i Juan Pablo Shuk ogłosili listy dwudziestu propozycji do każdej z kategorii. Międzynarodowe Jury dokona ostatniej selekcji i wyłoni po pięć kandydatur, którym zostaną przyznane nominacje. Te poznamy 31 maja. Uroczysta gala rozdania nagród Platino odbędzie się w sobotę 22 lipca w Madrycie.

Do preselekcji zostało zgłoszonych 847 tytułów, z których wybrano 140. Aktualnie najwięcej szans na nominację mają filmy “Z daleka” (reż. Lorenzo Vigas), “Honorowy Obywatel” (reż. Gastón Duprat, Mariano Cohn), “Neonowy byk” (reż. Gabriel Mascarno), “Człowiek o tysiącu twarzy” (reż Alberto Rodríguez”), “Neruda” (reż. Pablo Larraín) oraz przeboje kinowe tj. “Gilda, no me arrepiento de este amor” (reż. Lorena Muñoz), “Julieta” (reż. Pedro Almodóvar) i “Siedem minut po północy” (reż. Juan Antonio Bayona).

W tym roku po raz pierwszy docenione zostaną również seriale. O nominację ubiegają się chociażby znane polskim widzom “Velvet” z Hiszpanii oraz “Cztery pory roku w Hawanie” z Kuby. Wszystkie kandydatury dla 15 kategorii konkursowych można znaleźć na stronie premiosplatino.com w zakładze Candidaturas IV Edición (Abril 2017).

Nagrody Platino liczą zaledwie cztery lata. Dotąd odbyły się trzy edycje, zwieńczone galami w Panamie, Marbelli i Punta del Este, na których pojawiły się największe gwiazdy iberoamerykańskiego przemysłu filmowego tj. Antonio Banderas, Ricardo Darín, Guillermo Francella, Paulina García, Sonia Braga czy Natalia Oreiro. Ubiegłoroczna ceremonia wręczenia nagród była transmitowana na żywo przez 17 kanałów telewizyjnych i szeroko komentowana w hiszpańsko i portugalskojęzycznych mediach.

fot. Cambio16

Nagrody Platino Nagrody Platino 2017: Kandydatury filmów iberoamerykańskich nagrodyplatino 2017 kandydatury aktorzy

Aktorzy odczytali kandydatury do nagród Platino.

Komentarze »


X