Amerykańska telewizja Telemundo zamierza utrzymać oscylującą na granicy dwóch milionów publiczność drugiego sezonu „Królowej Południa” i już zapowiedziała produkcję nowego serialu sensacyjnego z mocnymi wątkami politycznymi. W rolach głównych znany z serialu „Nieposkromiona” meksykański aktor Erik Hayser oraz jego rodak Arturo Peniche, którego możemy oglądać obecnie w „Paulinie”.

Fabuła „Preso no. 1” (tłum. Więzień nr 1) opiera się na sprawdzonym już wielokrotnie motywie à la Monte Christo – niesłusznie skazany na więzienie mężczyzna szuka sprawiedliwości. Główny bohater Carmelo Alvarado (w tej roli Hayser) pochodzi z ubogiej i nieposzlakowanej rodziny. Dzięki inteligencji i charyzmie szybko wspiął się po szczeblach kariery i zasiadł na fotelu prezydenta Meksyku. Jego dobre imię zostaje okryte zszargane, gdy zostaje oskarżony o milionowe oszustwo, którego się nie dopuścił. Caramelo nie poddaje się i postanawia wypowiedzieć wojnę skorumpowanemu systemowi.

Poza Hayserem i Peniche w produkcji zagrają, m.in. Alejandra Ambrosi, Mariana Seoane, Alejandro de la Madrid, Otto Sirgo oraz Angélica Celaya. Potwierdzono także gościnny udział Damiána Alcázara, Roberta Sosy, Luisa Felipe Tovara i Emilia Guerrery. Autorem scenariusza jest Luis Felipe Ybarra („Spojrzenie kobiety”, „Dopóki starczy życia”). Reżyserują Pitipol Ybarra, Javier Patron Fox i Javier Solas. Producentami serialu są Telemundo oraz izraelska wytwórnia Keshet International, spod której wyszedł popularny i obsypany nagrodami serial „Więźniowie wojny”.

Erik Hayser na planie serialu „Preso no. 1” (fot. Telemundo)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.