4 kwietnia ruszyły zdjęcia do pierwszego filmu biograficznego o Gildzie, argentyńskiej piosenkarce cumbii i muzyki tropikalnej, tragicznie zmarłej w wypadku drogowym. Zagrają ją dwie aktorki, Ángela Torres („Moja nadzieja”) i Natalia Oreiro („Zbuntowany anioł”), odpowiednio jako nastoletnia dziewczyna i dorosła już kobieta.

„Gilda: No me arrepiento de este amor” w reżyserii Loreny Muñoz ma zobrazować życie Gildy na dwóch etapach, gdy po śmierci ojca jako 16-latka musi zrezygnować z własnych ambicji i pomagać matce w utrzymaniu domu, a dwa lata później wstępuje w małżeństwo, z którego jedyną satysfakcją są dwaj synowie, oraz gdy jako 29-latka, pomimo sprzeciwu konserwatywnej matki, odpowiada na ogłoszenie o poszukiwaniu wokalistek do zespołu muzycznego i otrzymuje od losu szansę na spełnienie marzenia o byciu piosenkarką.

„Przez 20 lat czekałam na ten moment i wiedziałam, że w końcu nadejdzie. Podziwiam Gildę odkąd pamiętam. Poruszyła mnie jej wewnętrzna siła” – wyznała Oreiro podczas konferencji prasowej. „Życzyłam sobie, żeby ten moment nie nadszedł zbyt późno. Lata lecą i mogłabym stracić szansę. Zrealizowanie filmu w tym roku i przedstawienie go we wrześniu, w rocznicę śmierci, to znak od niej samej” – dopowiedziała.

Drugoplanowe role w filmie zagrają Lautaro Delgado (mąż Gildy), Susana Pampin (matka Gildy) i Roly Serrano (menadżer Gildy). Jego producentami są Habitación 1520, Telefé, U-Films i Mamá Húngara. Premiera zaplanowana jest na 7 września 2016 roku. Twórcy planują zgłosić film do udziału w sekcji konkursowej międzynarodowego festiwalu w San Sebastian. Planowane jest także wydanie płyty z coverami utworów Gildy w wykonaniu Natalii Oreiro oraz zespołu zmarłej piosenkarki, pod szyldem Sony Music.

Natalia Oreiro jako Gilda (fot. Twitter)
Natalia Oreiro jako Gilda (fot. Twitter)

7 KOMENTARZE

  1. Cudowna Naty! <3 tak bardzo Ją uwielbiam i mam nadzieję że w przyszłym roku do nas zawita <3 (https://www.youtube.com/watch?v=7ngSz4vmd2E) <3 Uwielbiam Ją za naturalność, szacunek do fanów i innych, za to że jest w 100% sobą, za Jej świetne piosenki, seriale, filmy, za każdy uśmiech (przez który ma zmarszczki:D), za to że chce jeszcze raz odwiedzić Polskę i spotkać się z nami, poprostu ona jest niezwykła! Gwiazda i Artystka na najwyższym poziomie! Takie Rihanny mogą się przy niej schować! Siempre Natalia, Oreirolove, Reina en Polonia Naty te amo! <3 Pozdro dla hejterów i cebulaczków którzy nie mają swojego życia tylko jadą po innych, besos! :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.