Nie wszystkie popularne przed laty telenowele przetrwały próbę czasu. O ile „Zbuntowany anioł” czy „Esmeralda” emitowane po raz wtóry gromadzą przed telewizorami szeroką publiczność, o tyle „Maria z przedmieścia” i „Paulina” już niekoniecznie.

Przez ostatnie tygodnie przypominana przez Czwórkę 90-odcinkowa telenowela „Maria z przedmieścia” z Thalíą i Fernando Colungą w roli głównej gromadziła publiczność poniżej 300 tysięcy. Ostatni odcinek emitowany 16 stycznia obejrzało jedynie 252,6 tys. (co dało 2,55% udziałów). Niewiele lepiej radzi sobie emitowana w tym samym paśmie „Paulina”, której wyniki oglądalności przedstawiamy w poniższej tabelce. Widzów już teraz uprzedzamy, że od 18 lutego losy Pauliny i Paoli będą śledzili w Szóstce – telenowela „przeskakuje” do siostrzanego kanału Czwórki na godzinę 17.15.

NR OGLĄDALNOŚĆ UDZIAŁY (SHR)
1 245 704 2,46%
2 224 486 2,25%
3 239 766 2,78%
4 274 520 2,78%
5 312 208 3,10%
6 241 312 2,40%
7 282 015 2,85%

POLECAMY

59 KOMENTARZE

 1. Ja jestem wielbicielką właśnie starych telenowel i bardzo się ucieszyłam, że TV4 zaczęło je emitować bo były najlepsze. Niestety radość była krótka. Ale będę oglądała je na TV6 byle tylko nie przestali ich emitować. Jak dla mnie mógłby to być taki kanał właśnie ze starszymi produkcjami. A teraz trochę historii : w latach 80 TV zaczęła wyświetlać brazylijską telenowelę Niewolnica Isaura, której popularność wywołała dosłownie szaleństwo na punkcie produkcji latino. Aktorzy grający główne role przyjechali do Polski i wszędzie gdzie się pojawili byli entuzjastycznie przyjmowani prze tłumy ludzi. Swoim przyjazdem wywołali zbiorową histerię na niespotykaną dotąd skalę. Potem były inne produkcje brazylijskie ale żadna nie powtórzyła sukcesu poprzedniczki. Pierwszą telenowelą meksykańską z Fernando Colungą w roli głównej była Maria z przedmieścia ale serial ten był emitowany na kanale regionalnym TV7 gdzie dominowały wtedy telenowele wenezuelskie. W 1998 roku TVN jako pierwszy kanał ogólnodostępny zapoczątkował nadawanie telenowel głównie meksykańskich kupując hitową Esmeraldę i znowu zaczęło się szaleństwo. W dniu emisji ostatniego odcinka przyleciała do Polski Leticia Calderon grająca tytułową rolę. Były reportaże i wywiady z aktorką a wszędzie witały ją tłumy ludzi. Stacja TVN wydała nawet okolicznościową kasetę VHS z zapisem całej wizyty w naszym kraju uwielbianej “Esmeraldy”, którą można było kupić za niezbyt wygórowaną cenę w biurze promocji tego kanału. Potem była Paulina i wiele, wiele innych głównie z Televisy. Miały swój klimat i świetnych aktorów. Dzisiejsze telenowele tym starszym nie dorównują zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę.

 2. Niewiem czemu nie biorą nowych telenowele, od zawsze puszczali . 3 razy Esmeralda . A teraz to już całkowicie zrezygnowali. Ale może na wrzesień wezmą coś xd mają tyle wybory. Nawet jakieś z 2017 nooo xd

 3. Jaki telenowele taki też odbiór . To że coś było popularne sprzed 20 lat nie oznacza , że będzie w 2019 . Pamiętam jak się wracało ze szkoły i czekało na serial a teraz nie ma na co żadnych nowości . Puszczając :Esmeraldę” po 15 latach rozumiem raz a nie 3 razy. A po czasie znów prawie to samo ale w nowszej wersji to denne nudne i nie warte oglądania , Lepiej niech dadzą dwie nowe telenowele a nie znów może puszczą Nie igraj z aniołem .. co już mnie też nudzi .

 4. Szkoda. Oby widownia z Czwórki przeniosła się na tv6, bo taka oglądalność na Szóstce to byłby hit. W ogóle fajnie by było gdyby Szóstka zmieniła profil na taki kobieco-serialowy.

 5. Nie będzie żadnej nowości, po zakończeniu Światło twoich oczu, Paulina zostanie przeniesiona do tv6, a na tv4 emitować będą Gliniarz i prokurator oraz Policjantki i policjanci

 6. Oglądalność niska, bo nie ma co oglądać. Telewizja zamiast kupić jakieś popularne nowości z lubianymi aktorami stawia na starocie, które już dawno się przejadły. Od prawie dwóch lat nie oglądam telenowel bo nie ma i czego oglądać.

 7. Virginia to chyba cała poleciała ;)
  Mnie się kojarzy, że “Valerię” z Natalią Oreiro nie puścili całej w normalnych godzinach – podobno końcowe odcinki szły wcześnie rano i nawet tej informacji nie podali ;/

 8. Ja co prawda o 16 jestem w domu, ale nie ma opcji bym mogła obejrzeć – Rodzice oglądają wtedy “Wydarzenia, Pogoda, Interwencja” i po tym mogę sobie obejrzeć ostatnie pół godziny – takie oglądanie, że nic z tego nie wiem :D Żałowałam, że nie ma powtórek. Paulina ma mało odcinków i akcja szybko się toczy, więc ciężko oglądać i wszystko zrozumieć w większości trzeba sobie dopowiedzieć co się działo…
  Dla mnie na plus, że godzinę przesunęli. Na szczęście innych telek nie oglądam a do “Pauliny” mam sentyment ;)

  @uloa… a to nie było tak, że Esmeralda była nadawana po “Paulinie” ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.