Dwuedziesty film w karierze Pedra Almodóvara pt. „Julieta” został wybrany przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej na kandydata do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W krajowych preselekcjach znalazły się w tym roku 42 tytuły, które miały swoje premiery na przełomie ostatniego roku. W ścisłej trójce, oprócz „Juliety”, znalazły się również „La novia” w reżyserii Pauli Ortiz oraz „El olivo” Icíara Bollaína.

„Julietę” czeka teraz starcie z filmami wytypowanymi przez odpowiedznie insytutcje z całego świata. Jak dotąd 25 państw wskazało swoich reprezentantów. Dwa z nich są z Ameryki Południej: „El acompañante” (reż. Pavel Giroud, kandydat kubański) oraz „Z daleka” (reż. Lorenzo Vargas, kandydat wenezuelski). Lista wszystkich kandatów będzie gotowa po 3 października. 17 stycznia Amerykańska Akademia Filmowa poda 9 tytułów z tzw. „krótkiej listy”, zaś tydzień później piątkę nominowanych. Zwycięzce poznamy podczas gali rozdania Oscarów zaplanowanej na 26 lutego 2017 roku.


1 KOMENTARZ

  1. Niesamowita I wzruszająca opowieść… wczoraj byłam w kinie, aby samej ocenić – bez dwóch zdań jest to cudowny film! Trzymam kciuki za Oskara :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.