„Contratiempo” à la Bollywood

Ponad rok po premierze hiszpański thriller „Contratiempo” doczekał się indyjskiego remake’u. Producentem „Baldi” jest znany aktor Shah Rukh Khan.

Remaki zachodnich produkcji w świecie Bollywoodu nie są wyjątkami. Bywa, że Hundusi inspirują się obejrzanymi zagranicznymi filmami. Rzadko jednak zdarza się, żeby były ich wiernymi kopiami. Takim przykładem jest „Contratiempo”, hiszpański thriller, napisany i wyreżyserowany przez Oriola Paula.

Film został potraktowany przez Hiszpanów raczej po macoszemu. Pomimo potencjału na wielki przebój kasowy, obejrzało go pół miliona widzów, co przełożyło się na (skromne) 3,6 milionów euro przychodu ze sprzedaży biletów. Jednakże, odniósł niebywały sukces w Chinach, gdzie debiutował na drugiej pozycji w rankingu i przez kilka tygodni utrzymał się na liście dziesięciu najchętniej oglądanych filmów. Łącznie zarobił prawie 23 miliony dolarów. Sprawdził się również w dystrybucji w Grecji czy Tajwanie, gdzie wskoczył na szczyt box office’u, zaś jego pojawienie się na platformie Netflix sprawiło, że zainteresowała się nim reszta świata, w tym Polacy.

Być może dlatego Red Chillies Entertainment, wytwórnia należąca do znanego aktora Shaha Rukha Khana, pokusiła się o zrobienie bollywoodzkiej wersji. W głównych rolach obsadzono Amitabha Bachchana („Czasem słońce, czasem deszcz”, „Pink”) i Taapsee Pannu („Pink”). Wyprodukowany za jedyne 10 milinów rupii „Baldi” po pięciu tygodniach w indyjskich kinach zarobił 87,7 milionów. Zagraniczna dystrybucja pomnożyła ten wynik o połowę, dając obecnie 137 mln (jak podaje Hungama Digital Media)

Zwiastun filmu (zamieszczony poniżej) pokazuje, że Sujoy Ghosh, odpowiedzialny za adaptację scenariusza, z rozwagą ingerował w fabułę filmu. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest zamiana płci głównych bohaterów. W oryginale Adrián (grany przez Maria Casasa) korzystał z pomocy wybitnej adwokat (wykreowanej przez Anę Wagener). W bollywoodzkim remake’u to kobieta imieniem Naina potrzebuje pomocy prawnika.

[tabs tab1=”Badla – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.