Instytut Cervantesa w Warszawie oraz Teatr Studio zapraszają do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym ogólnej wiedzy o Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych. Nagrodami są bilety do Teatru Studio na spektakl “Pocałunek kobiety pająka”, zrealizowany na podstawie powieści o tym samym tytule, argentyńskiego pisarza Manuela Puiga. Premiera w dniu 10 lutego 2017 roku jest jednocześnie inauguracją zupełnie nowej sceny w warszawskim teatrze Studio.

Żeby zdobyć bilet na spektakl należy zgłosić się do dwuetapowego konkursu. Szczegółowe informacje dostępne są na załączonej stronie (w formacie PDF).

„Pocałunek kobiety pająka” (1976) to jeden z najważniejszych utworów Manuela Puiga, napisany w czasach destabilizacji politycznej i zabroniony przez dyktaturę wojskową w latach 70 w Argentynie. Został przeniesiony na wielki ekran w 1985 roku przez Héctor Babenco pod tytułem „Kiss of the Spider Woman” z Sônią Bragą w jednej z głównych ról. Reżyserem spektaklu wystawianego przez teatr Studio jest Rafał Dziemidok. W obsadzie Monika Obara, Tomasz Nosinski i Mirosław Zbrojewicz. Więcej informacjo o samym spektaklu można znaleźć na stronie teatru Studio.

Materiały Instytut Cervantesa w Warszawie, fot. Teatr Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.