Trzy kobiety, trzy etapy życia i trzy klimaty przewijają się na zmianę w filmie Peruwianki Enriki Pérez pt. „Klimaty”, prezentowanym w sekcji „1-2” na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Pomimo iż wszystkie trzy historie rozgrywają się równoległe, nie ma istnieje żadna nic narracyjna, która wiązałby je ze sobą. Eva (Claudia Ruiz del Castillo) jest nastolatką, mieszkającą na Nizinie Amazonki. Jest w okresie dojrzewania i powoli odkrywa swoją seksualność poprzez zakazaną relację ze swoim wujem. Victoria (Fiorella de Ferrari) jest kobietą w średnim wieku, zamożną, ale nieszczęśliwą. Tragiczne wspomnienie z przeszłości, doszczętnie skrywane, nie pozwala jej cieszyć się w pełni z życia. Zoraida (María Unocc) jest skromną staruszką, mieszka samotnie wysoko w Andach. Dzieci opuściły ją, aby szukać przyszłości w mieście. Jednak, po długiej nieobecności i zupełnie niespodziewanie jedno z nich wraca do domu.

„Każda z historii jest ucieleśnieniem atmosfery i klimatu panującego w regionie, zamieszkanym przez poszczególne bohaterki. To nie tylko historie kobiet, ale historie klimatów” – powiedziała krótko Pérez.

Pokazy w Multikinie (Złote Tarasy) w ramach 30. Warsaw Film Festival:
Piątek, 17 października o godz. 16:15
Sobota, 18 października o godz. 21:15

Materiały novela.pl

[tabs tab1=”Klimaty – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.