Festiwal Kina Iberoamerykańskiego w Huelvie: Tango za Lorcę! | novela.pl

Festiwal Kina Iberoamerykańskiego w Huelvie: Tango za Lorcę!

novela.pl 24 października 2017 0

Wspomnienia z podróży Garcíi Lorki po Ameryce w dokumencie Juana José Ponce pt. “Luna grande. Un tango por García Lorca”.

Festiwal Kina Iberoamerykańskiego w Huelvie: Tango za Lorcę!

Lorca wciąż żywy. Dwa lata temu hiszpańska reżyserka Paula Ortiz przeniosła na wielki ekran jego dramat “Krwawe gody”. Razem z odtwórcą roli Pana młodego, Asierem Etxeandią, zaangażowali się w realizację dokumentu Juana José Ponce pt. “Luna grande. Un tango por García Lorca”. Jego premiera zaplanowana jest na listopad, podczas Festiwalu Kina Iberoamerykańskiego w Huelvie.

Napisany przez Javiera Vidala i José Romero film opowiada drugą podróż poety po Ameryce. Jest rekonstrukcją jego podróży przez ulice Buenos Aires i Montevideo, liczne teatry i salony, których był częstym gościem. Powstał w oparciu o rozmowy z ekspertami, znawcami życia i twórczości Lorki, jak i jego wielbicielami. Głosu poecie użycza aktor Antonio de la Torre, kojarzony z filmów “Grupa Expo” czy “Za późno na gniew”.

“Luna grande. Un tango por García Lorca” jest drugim dziełem Ponce poświęconym Lorce. Doświadczony dokumentalista zaprezentował w 2015 przygotował dwa lata temu film nawiązujący do podróży poety do Nowego Jorku – “Lunas de Nueva York”.

Komentarze »


X