32. Warszawski Festiwal Filmowy: “Honorowy Obywatel” filmem otwarcia

32. Warszawski Festiwal Filmowy otworzy argentyński przebój kinowy, doceniony na festiwalu w Wenecji, pt. “Honorowy Obywatel” z Óscarem Martínezem.

Argentyński film Gastóna Duprata i Mariana Cohna pt. “Honorowy Obywatel” otworzy 32. Warszawski Festiwal Filmowy (5-16 października). Dzieło reżyserskiego duetu miało światową premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie było oklaskiwane na stojąco przez dziesięć minut, podziwiane przez krytyków oraz docenione przez jury, które przyznało mu dwie nagrody – Puchar Vopliego dla Óscara Martíneza (“Dzikie historie”), odtwórcy głównej roli, oraz wyróżnienie Giovani Giurati del Vittorio Veneto. Tydzień temu film miał premierę w Argentynie i już po pierwszym weekendzie wdrapał się na szczyt listy najchętnej oglądanych filmów. Dotąd obejrzało go 116 tysięcy widzów.

Bohaterem historii jest Daniel Mantovani, argentyński pisarz, na stałe rezydujący w Europie, laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W swojej twórczości Mantovani często nawiązuje do życia w Salas, argentyńskiej mieścinie, którą opuścił, będąc jeszcze młodzieńcem. Kiedy w stercie korespondencji znajduje list od Ratusza z zaproszeniem do odebrania najwyższego odznaczenia, medalu dla Honorowego Obywatela Salas, ku zaskoczeniu wszystkich, przyjmuje je i decyduje się wrócić na kilka dni, incognito, w rodzinne strony. Podróż do kolebki oznacza dla Daniela zetknięcie z przeszłością, starymi przyjaciółmi, miłościami oraz odkurzenie w pamięci obrazów z młodzieńczych lat.

[tabs tab1=”Honorowy Obywatel – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.