Na przełomie marca i kwietnia po raz kolejny zobaczymy na wielkim ekranie najświeższe produkcje z kraju Cervantesa. Zbliża się 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego, a z nim ponad tuzin filmów, w tym te najgłośniejsze, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Organizatorzy sukcesywnie z tygodnia na tydzień ujawniają kolejne tytuły filmów z repertuaru. Znamy już cztery z nich.

Kojarzony przez widzów poprzednich edycji przeglądu Álex de la Iglesia zabierze nas do swojego “Baru”. W osadzonym w centrum Madrytu niepozornym lokalu rozegra się prawdziwa walka na śmierć i życie. W rolach głównych Blanca Suárez, Mario Casas, Jaime Ordóñez, Carmen Machi i Terele Pávez. Film miał światową premierę przed rokiem na festiwalu w Berlinie. Sam reżyser określił go mianem najlepszego dzieła, jakie wyszło spod jego rąk.

Ivana Baquero i Julio Perillán, protagoniści filmu “Twoje oczy”. (fot. Good Films S.L.)

Zobaczymy drugi film w dorobku Fernanda Franco pt. “Aż do śmierci”. Hiszpański reżyser ponownie pozwala zabłysnąć na ekranie Marian Álvarez, protagonistce “Tylko ja”, oferując jej złożoną postać kobiety, zmuszonej przez życie do pogodzenia się z odejściem ukochanej osoby. W “Twoich oczach” Pedro Aguilera opowiada o zakazanej erotycznej fascynacji przeradzającej się w pełną napięcia grę pomiędzy reżyserem filmowym a jego przyrodnią siostrą (w tej roli już nie taka mała i niewinna Ivana Baquero, znana z “Labiryntu Fauna”).

Pierwszą czwórkę zamyka “Pierwsza miłość”. To historia płomiennego młodzieńczego uczucia, pierwszych eksperymentów, pierwszych zawodów i pierwszych rozczarowań. Nominowany do Oscara Esteban Crespo pokazuje dziką, namiętną miłość, która z równą łatwością doprowadza do euforii i do rozpaczy.

Wejdź na www.novela.pl/18-tydzien-kina-hiszpanskiego i sprawdź, czy Tydzień Kina Hiszpańskiego zawita do twojego miasta i w jakim terminie.

Opracowano w oparciu o materiały AP Mañana


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.