"W czasach wojny" od 16 lutego w Netflixie | novela.pl

„W czasach wojny” od 16 lutego w Netflixie

novela.pl 21 stycznia 2018 0

Hiszpański serial kostiumowy twórców „Gran Hotel” z Amaią Salamancą w roli głównej od 16 lutego w katalogu polskiego Netflixa

„W czasach wojny” od 16 lutego w Netflixie

Po I Wojnie Światowej w Hiszpanii nastał kryzys. Brakowało pracy, robotnicy strajkowali, a bieda pukała do drzwi kolejnych rodzin. Jakby tego było mało, armia hiszpańska poniosła sromotną klęskę w toczonej z powstańcami w bitwie pod Annual (Maroko), rozegranej latem 1921. Zginęło w niej przeszło 10 tysięcy żołnierzy.

W tych trudnych czasach rozgrywa się akcja nowego serialu Atresmedia pt. „W czasach wojny” (oryg. Tiempos de guerra). Po przegranej bitwie Królowa Hiszpanii Víctoria Eugenia postanawia interweniować i wysyła ze stolicy grupę sanitariuszek, złożoną z młodych dam wywodzących się z arystokracji i kierowanych przez księżną Carmen de Angoloti, z misją ratowania życia rannym na froncie.

Pomysł na fabułę i postaci zrodził się w głowie Ramóna Camposa, Gemy R. Neiry i Teresy Fernández-Valdés, twórców dobrze znanego polskim widzom serialu „Gran Hotel”. W roli głównej, kojarzona z roli Alicii Alarcón w nadmienionym serialu, jasnowłosa Amaia Salamanca. Wtórują jej Verónica Sánchez (Amparo w „Bez tożsamości”), Álex Gadea („Sekret”), Álex García („Krawe gody”) oraz José Sacristán („Magical girl”).

Cały pierwszy sezon, jak dotąd jedyny, zbudowany z 13 odcinków zaserwuje polskim widzom Netflix już 16 lutego.

Komentarze »

X