Trzy razy Buñuel w maju w Cinemax 2 | novela.pl

Trzy razy Buñuel w maju w Cinemax 2

novela.pl 30 kwietnia 2017 0

„Viridiana”, „Anioł zagłady” i „Tristana”, trzy wybitne filmy hiszpańskiego mistrza Luisa Buñuela przypomni w maju Cinemax 2.

Trzy razy Buñuel w maju w Cinemax 2

„W całej swojej twórczości zmierza do wywołania wybuchu czegoś tajemniczego i pięknego, zatrważającego i czystego, ukrytego w istocie przez naszą rzeczywistość. Posiłkując się marzeniem i poezją albo korzystając z formy opowieści filmowej, poeta Buñuel zanurza się w głębi człowieka, jego intymności najbardziej radykalnej i niewyrażonej” – napisał o Luisie Buñuelu znany meksykański pisarz Octavio Pa w swoim eseju „Poeta Buñuel” (przekład własny).

Z myślą o tych, którzy nie zetknęli się dotąd z żadnym filmem Buñuela oraz tych, którzy ochoczo sięgają przy każdej okazji, by odkryć na nowo, w majowe poniedziałki telewizja Cinemax 2 przypomni trzy tytuły z jego pokaźnej filografii: „Viridianę” (1 maja, godz. 20:30), „Anioła zagłady” (8 maja, godz. 20:30) i „Tristanę” (15 maja, godz. 20:30). W głównych rolach m.in. Silvia Pinal, Francisco Rabal, Fernando Rey, Enrique Rambal, Jacqueline Andere, Catherine Deneuve i Franco Nero.

Komentarze »


X