"Paulina" 5 lutego w Cinemax 2 | novela.pl

„Paulina” 5 lutego w Cinemax 2

novela.pl 5 lutego 2017 0

Obsypany deszczem nagród film „Paulina” (La patota) w reżyserii Santiaga Mitre z Dolores Fonzi w roli głównej w telewizji Cinemax

„Paulina” 5 lutego w Cinemax 2

W niedzielę 5 lutego Cinemax 2 wyemituje premierowo „Paulinę”, pełną emocji opowieść o młodej prawniczce, która porzuca swoje wygodne życie, aby pomóc potrzebującym. To współczesny remake czarno-białego filmu z roku 1960 „La patota” z Mirthą Legrand w roli głównej.

Utalentowany reżyser i scenarzysta Santiago Mitre („El estudiante”) powrócił do świata pełnego cierpienia, przemocy i bezradności, w którym ciężko o współczucie i przebaczenie, by pokazać jak pomimo upływu lat niewiele zmieniło się w argentyńskiej społeczności. W tytułowej roli Mitre obsadził niezwykle utalentowaną Dolores Fonzi („Na dnie morza”, „Aura”), która za stworzoną przez siebie kreację otrzymała Srebrnego Kondora, Nagrodę Argentyńskiej Akademii Filmowej. Obok niej w produkcji występują Óscar Martínez („Dzikie historie”, „Honorowy Obywatel”), Esteban Lamothe („El estudiante”, „Przybij piątkę”), Cristian Salguero („El invierno”) oraz Laura López Moyano („Labia”)

Dwudziestoośmioletnia Paulina jest wybitnie inteligentną i błyskotliwą prawniczką. Pewnego dnia jednak postanawia porzucić swoją dynamicznie rozwijającą się karierę, aby zostać nauczycielką w pogrążonym w ogromnym kryzysie regionie Argentyny. Niedługo po przyjeździe kobieta zostaje napadnięta i zgwałcona przez gang młodych ludzi, wśród których znajdują się także jej uczniowie. Mimo przeżytej traumy Paulina postanawia walczyć o swoje ideały.

Najbliższe emisje w Cinemax 2: 5 lutego o godz. 20:30 (premiera), 9 lutego o godz. 21:30, 22 lutego o godz. 1:30 oraz 15 marca o godz. 22:05. Film znalazł się również w katalogu HBO GO.

Materiały Cinemax

Komentarze »


X