Nagrody Ariel 2017: „La 4ª compañía” liderem nominacji

novela.pl 4 maja 2017 0

Debiutancki film „La 4ª compañía” Amira Galvána i Mitzi Vanessy Arreoli otrzymał aż 20 nominacji do meksykańskich nagród filmowych Ariel.

Nagrody Ariel 2017: „La 4ª compañía” liderem nominacji

Ogłoszono nominacje do 59. Nagród Ariel przyznawanych przez Meksykańskią Akademię Sztuk i Nauk Kinematograficznych. Najwięcej nominacji, aż dwadzieścia w szesnastu kategoriach, otrzymał film „La 4ª compañía” debiutujących reżyserów Amira Galvána i Mitzi Vanessy Arreoli. Złotego Ariela za całokształt twórczości otrzymają aktorka Isela Vega (ostatnio widziana w telenoweli „Włoski narzeczona”) oraz scenografka Lucero Isaac („Dni miłości”). Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 11 lipca w Pałacu Sztuk Pięknych w Meksyku.

Najlepszy film:
„Bellas de noche”, reż. María José Cuevas
„Z daleka”, reż. Lorenzo Vigas
„Desierto”, reż. Jonás Cuarón
„El sueño del Mara’akame”, reż. Federico Cecchetti
„La 4ª compañía”, reż. Amir Galván, Mitzi Vanessa Arreola
„Me estás matando Susana”, reż. Roberto Sneider
„Tempestad”, reż. Tatiana Huezo

Najlepszy reżyser:
Jonás Cuarón („Desierto”)
Federico Cecchetti („El sueño del Mara’akame”)
Amir Galván, Mitzi Vanessa Arreola („La 4ª compañía”)
Roberto Sneider („Me estás matando Susana”)
Tatiana Huezo („Tempestad”)

Najlepsza aktorka:
Claudia Sainte-Luce („La caja vacía”)
Verónica Langer („La caridad”)
Maya Rudolph („Mr. Pig”)
Ludwika Paleta („Rumbos paralelos”)
Adriana Barraza („Todo lo demás”)

Najlepszy aktor:
José Carlos Ruiz („Almacenados”)
Adrián Ladrón („La 4ª compañía”)
Gael García Bernal („Me estás matando Susana”)
Danny Glover („Mr. Pig”)
Noé Hernández („Tenemos la carne”)

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Andoni Gracia („La 4ª compañía”)
Gabino Rodríguez („La 4ª compañía”)
Hernán Mendoza („La 4ª compañía”)
Gerardo Taracena („La carga”)
Harold Torres („La carga”)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Martha Claudia Moreno („Distancias cortas”)
Mariana Treviño („El sueño del Mara’akame”)
Arcelia Ramírez („Jirón de niebla”)
Norma Reyna („La carga”)
Angélica Aragón („Mr. Pig”)

Najlepsza aktorka „wtórująca” (co-actuación):
Tiaré Scanda („El cumple de la abuela”)
Adriana Paz („La caridad”)
Xochiquetzal Rodríguez („La carga”)
Mariana Treviño („La vida inmoral de la pareja ideal”)
Carmen Beato („Los parecidos”)

Najlepszy aktor „wtórujący” (co-actuación):
Hoze Alberto Meléndez („Almacenados”)
Diego Cataño („Desierto”)
Mauricio Isaac González („Distancias cortas”)
Antonio Parra Parra („El sueño del Mara’akame”)
Carlos Valencia („La 4ª compañía”)
Darío T. Pie („La 4ª compañía”)
Manuel Ojeda („La 4ª compañía”)

Odkrycie roku – rola męska:
Luis Silva („Z daleka”)
Luis Carlos Ortega („Distancias cortas”)
Paco de la Fuente („El Alien y yo”)
Luciano Bautista („El sueño del Mara’akame”)
Aliocha Sotnikoff Ramos („Ciemność”)

Odkrycie roku – rola żeńska:
Gloria Carina López („La casa más grande del mundo”)
Camila Robertson Glennie („Ciemność”)
Irene Ramírez („Maquinaria Panamericana”)
María Evoli („Tenemos la carne”)
Natasha Dupeyron („Treintona, soltera y fantástica”)

Najlepszy scenariusz oryginalny:
Jonás Cuarón, Mateo García („Desierto”)
Itzel Lara („Distancias cortas”)
Federico Cecchetti („El sueño del Mara’akame”)
Mitzi Vanessa Arreola („La 4ª compañía”)
Joaquín del Paso, Lucy Pawlak („Maquinaria Panamericana”)
Tatiana Huezo („Tempestad”)

Najlepszy scenariusz adaptowany:
David Desola („Almacenados”)
Fernando del Razo, Jesús Magaña, Emiliano Flores („El Alien y yo”)
Julio César Estrada, Gustavo Moheno, Ángel Pulido („Jirón de niebla”)
Leticia López, Verónica Bellver, Natassja Ybarra, Lucía Carreras („Las Aparicio”)
Luis Cámara, Roberto Sneider („Me estás matando Susana”)

Najlepsze zdjęcia:
Damián García („Desierto”)
Emiliano Fernández („Epitafio”)
Miguel López („La 4ª compañía”)
Damián García („Mr. Pig”)
Ernesto Pardo („Tempestad”)

Najlepszy montaż:
Ximena Cuevas („Bellas de noche”)
Jonás Cuarón („Desierto”)
Pierre Saint Martin Castellanos, Raúl Zendejas („El sueño del Mara’akame”)
Mitzi Vanessa Arreola, Francisco X. Rivera, Camilo Abadía („La 4ª compañía”)
Lucrecia Gutiérrez, Tatiana Huezo („Tempestad”)

Najlepsze udźwiękowienie:
Christian Giraud, Pablo Lach („7:19”)
Daniel Rojo, Alicia Segovia („El sueño del Mara’akame”)
Javier Umpierrez, Isabel Muñoz, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc („La 4ª compañía”)
Fernando Cámara, Stan Mak, Jaime Baksht, Steven Avila, Trip Brock, Michelle Couttolenc („Me estás matando Susana”)
Federico González Jordán, Lena Esquenazi, Carlos Cortés („Tempestad”)

Najlepsza muzyka:
Yoann Lemoine ‚Woodkid’ („Desierto”)
Emiliano Motta („El sueño del Mara’akame”)
Ramiro del Real, Renato del Real, Takaakira „Taka” Goto, Javier Umpierrez („La 4ª compañía”)
Carlo Ayhllón („Ciemność”)
Leonardo Heiblum, Jacobo Lieberman („Tempestad”)

Najlepsza scenografia:
Alejandro García („7:19”)
Jay Aroesty, Carlos Cosío („La 4ª compañía”)
Jay Aroesty („La carga”)
Alisarine Ducolomb („Ciemność”)
Eugenio Caballero („Me estás matando Susana”)

Najlepsze kostiumy:
Alisarine Ducolomb („Epitafio”)
Mariana Gandía („El sueño del Mara’akame”)
Bertha Romero, José Guadalupe López („La 4ª compañía”)
Adela Cortázar („La carga”)
Natalia Seligson, Juan de Dios Ramírez, Alberto Escamilla, Gianfranco Reni („Macho”)

Najlepsza charakteryzacja
Gerardo Muñoz („7:19”)
Roberto Ortíz („El sueño del Mara’akame”)
Carla Tinoco, Alfredo García („La 4ª compañía”)
Felipe Salazar, Antón Garfias („La carga”)
Marco Hernández, Cristian Pérez, Gerardo Muñoz („Los parecidos”)

Najlepsze efekty specjalne:
José Manuel Martínez („7:19”)
José Manuel Martínez („Desierto”)
Ricardo Arvizu Fernández, Ricardo Arvizu Solís („KM 31-2”)
Luis Eduardo Ambriz („La 4ª compañía”)
Adrián Durán („Tenemos la carne”)

Najlepsze efekty wizualne:
Omar Molina („7:19”)
Anthony Lestramau („Desierto”)
Rodrigo Echevarría, Eduardo Viladoms („KM 31-2”)
Ricardo Robles („La 4ª compañía”)
Gustavo Bellón, Benoit Manequinn, Andrés Palma, David Camiro („Ciemność”)

Najlepszy debiut filmowy:
„Bellas de noche”, reż. María José Cuevas
„Distancias cortas”, reż. Alejandro Guzmán
„El sueño del Mara’akame”, reż. Federico Cecchetti
„La 4ª compañía”, reż. Amir Galván, Mitzi Vanessa Arreola
„Maquinaria Panamericana”, reż. Joaquín del Paso
„Z daleka”, reż. Lorenzo Vigas

Najlepszy film dokumentalny:
„Bellas de noche”, reż. María José Cuevas
„La balada del Oppenheimer Park”, reż. Juan Manuel Sepúlveda
„Somos lengua”, reż. Kyzza Terrazas
„Tempestad”, reż. Tatiana Huezo
„The Weekend Sailor”, reż. Bernardo Arsuaga

Najlepszy film krótkometrażowy:
„Australia”, reż. Rodrigo Ruiz
„El ocaso de Juan”, reż. Omar Deneb Juárez
„El tigre y la flor”, reż. Fabiola Denisse Quintero
„Fisuras”, reż. Roberto Fiesco
„Verde”, reż. Alonso Ruizpalacios

Najlepszy film dokumentalny krótkometrażowy:
„13, 500 Volts”, reż. Mónica Blumen
„Aurelia y Pedro”, reż. Omar Robles, José Permar
„Club Amazonas”, reż. Roberto Fiesco
„La casa de los Lúpulos”, reż. Paula Hopf
„Memorias del table dance”, reż. Silvana Lázaro
„Semillas de Guamúchil”, reż. Carolina Corral

Najlepszy film animowany krótkometrażowy:
„Ascensión”, reż. Samantha Pineda, Davy Giorgi
„Elena y las sombras”, reż. César Gabriel Cepeda
„Los aeronautas”, reż. León Rodrigo Fernández
„Los gatos”, reż. Víctor Alejandro Ríos
„Taller de corazones”, reż. León Rodrigo Fernández

Najlepszy film iberoamerykański:
„Anna” (Kolumbia), reż. Jacques Toulemonde
„Honorowy obywatel” (Argentyna), reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat
„Prawie jak matka” (Brazylia), reż. Anna Muylaert
„Sin muertos no hay carnaval” (Ekwador), reż. Sebastián Cordero
„Za późno na gniew” (Hiszpania), reż. Raúl Arévalo

Komentarze »

X