"Fantastyczna kobieta" w drodze po Złoty Glob | novela.pl

„Fantastyczna kobieta” w drodze po Złoty Glob

novela.pl 7 stycznia 2018 0

„Fantastyczna kobieta”, ostatnie dzieło Chilijczyka Sebastiána Lelio, powalczy o Złotego Globa dla Najlepszego filmu obcojęzycznego

„Fantastyczna kobieta” w drodze po Złoty Glob

Dziś wieczorem w hotelu Beverly Hilton odbędzie się pierwsze z wielkich wydarzeń filmowych w Hollywood w tym roku – rozdanie Złotych Globów. Będzie to 75. edycja ceremonii organizowanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

W tym roku szansę na zwycięstwo w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny ma chilijska „Fantastyczna kobieta” (oryg. Una mujer fantástica). Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz historia Mariny, walczącej o prawa do swoich uczuć, godności i przeżywania żałoby po ukochanym, napisana i przeniesiona na ekran przez Sebastiána Lelio, powalczy z trzema europejskimi produkcjami – „Niemiłością” Andrieja Zwiagincewa (Rosja), „The Square” Rubena Östlunda („Szwecja”) i „W ułamku sekundy” Fatiha Akına (Niemcy) – oraz wyprodukowaną przez Stany Zjednoczone i Kambodżę „Najpierw zabili mojego ojca” w reżyserii Angeliny Jolie.

Daniela Vega, odtwórczyni głównej roli w „Fantastycznej kobiecie”, pojawiła się kilka dni temu na okładce „W Magazine” w towarzystwie Roberta Pattinsona. Amerykańskie czasopismo umieściło ją w gronie subiektywie wybranych najbardziej wyróżniających się aktorów minionego roku. W poświęconym jej artykule nadmieniono, że stworzona przez nią kreacja Mariny była jedną z najgłośniej komentowanych podczas festiwalu w Toronto, a także zasugerowano, że Vega mogłaby zostać pierwszą aktorką transgenderową nominowaną do Oscara.

Daniela Vega w «W Magazine» Fantastyczna kobieta "Fantastyczna kobieta" w drodze po Złoty Glob danielavega wmagazine

Daniela Vega na okładce „W Magazine” (fot. wmagazine.com)

Komentarze »

X