Wyprawa do serca Afryki z Belén Rueda w filmie "El cuaderno de Sara" | novela.pl

Wyprawa do serca Afryki z Belén Rueda w filmie „El cuaderno de Sara”

novela.pl 11 kwietnia 2017 0

Ruszyła postprodukcja filmu „El cuaderno de Sara” w reżyserii Norberto Lópeza Amado z Belén Rueda, Marian Álvarez i Manolo Cardoną w rolach głównych

Wyprawa do serca Afryki z Belén Rueda w filmie „El cuaderno de Sara”

Dobrze znana z filmów „Sierociniec” i „Oczy Julii” hiszpańska aktorka Belén Rueda spędziła osiem tygodni w sercu Afryki, Ugandzie, oraz na Teneryfie, gdzie trwały zdjęcia do pełnometrażowego filmu pt. „El cuaderno de Sara”. Jego scenariusz wyszedł spod ręki Jorge Guerricaechevarríi, kojarzonego ze współpracy z Álexem de la Iglesią („El bar”) i Danielem Monzónem („Cela 211”, „9 mil”), zaś przeniesieniem go na ekran zajał się Norberto López Amado, doświadczony reżyser popularnych seriali telewizyjnych („Internat”, „El Príncipe – Dzielnica zła”).

Praca na planie filmu zakończyła się pod koniec marca. López Amado zdradził, że zdjęcia powstawały w kolejności chronologicznej, dzięki czemu ekipa mogła przeżyć film na prawdę zapisaną na stronach scenariusza fikcyjną historię. „To zmieniło nasz sposób postrzegania na świata. Przygoda i emocje mieszały się w równym stopniu. Towarzyszenie Laurze w poszukiwaniu Sary było podróżą przez zrozumienie i przezwyciężenie, którą pragnę podzielić się z widzami” – skwitował reżyser już po zakończeniu zdjęć.

Bohaterką filmu jest Laura, poszukująca zaginionej w puszczy równikowej siostry. Ani ONG, dla której pracuje, ani ambasada nie potrafią wskazać jej dokładnego miejsca pobytu Sary. Kiedy Laura natrafia na jej zdjęcie z wioski górniczej położonej na wschodzie Kongo, decyduje się odbyć podróż do Kampali, by stamtąd rozpocząć niebezpieczną podróż do serca Afryki pod rządami tzw. „panów wojny”.

W głównych rolach, obok Belén, znaleźli się Marian Álvarez („Tylko ja”, „Szczęśliwych 140”) oraz Manolo Cardona („Rosario Tijeras”, serial „Narcos”). Obsadę kompletują m.in. Iván Mendes, Nick Devlin, Marta Belaustegui i Enrico Lo Verso. Producentami filmu są Ikiru Films oraz Telecinco Cinema. Premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2017 roku.

El cuaderno de Sara Wyprawa do serca Afryki z Belén Rueda w filmie "El cuaderno de Sara" belenrueda elcuadernodesara rodaje

Fotos z planu zdjęciowego (fot. Ikiru Films)

Komentarze »

X