Alberto Rodríguez kręci serial "La peste" z Paco Leonem | novela.pl

Alberto Rodríguez kręci serial „La peste” z Paco Leonem

novela.pl 9 marca 2017 0

Nagradzany reżyser Alberto Rodríguez przywołuje XVI-wieczną Sewillę dotknięta epidemią dżumy w serialu „La peste”. W roli głównej Pablo Molinero

Alberto Rodríguez kręci serial „La peste” z Paco Leonem

Inwestująca coraz pokaźniejsze sumy w produkcje filmowe i telewizyjne hiszpańska marka Movistar+ wydała 10 milionów euro na realizację serialu „La peste” firmowanego nazwiskami Alberta Rodrígueza i Rafaela Cobosa. Twórcy nagrodzonego dziesięcioma Goyami thrillera „Stare grzechy mają długie cienie” od 6 lutego przebywają wraz z ekipą produkcyjną i aktorską w Sevilli – przez pięć tygodni zdjęcia powstawały w naturalnej scenerii miasteczka Carmona, teraz zespół pracuje w stolicy prowincji. Jak zapowiadają producenci, praca na planie ma potrwać łącznie 18 tygodni i obejmie 130 miejsc z Andaluzji. Premiera 6-odcinkowego serialu zaplanowana jest na jesień br.

Historia przedstawiona w „La peste” osadzona jest w XVI-wiecznej Sewilli, jednego z najbogatszych miast ówczesnej epoki, którego ciemniejsza, biedniejsza strona, ma zostać obnażona przez epidemię dżumy. W założeniach Rodrígueza serial ma być utrzymany „w duchu detektywistycznym”, a jednocześnie ukazywać konflikty dotyczące władzy, polityki i religii, które choć zdarzyły się dawno temu, nie tracą na aktualności. „Niektóre problemy będziemy stale za sobą ciągnąć, ponieważ są wpisane w nasze człowieczeństwo” – deklaruje reżyser.

W czołowej obsadzie serialu znaleźli się Paco León („Jesteśmy w ciąży”, „Kiki”), Pablo Molinero („Terrados”), Manolo Solo („Stare grzechy mają długie cienie”), Sergio Castellanos (serial „Los protegidos”), Patricia López („El guardián invisible”) oraz debiutant Lupe del Junco.

Poniżej zdjęcia z planu zdjęciowego udostępnione przez Movistar+.

Komentarze »


X