32. Warszawski Festiwal Filmowy: „Ciemność” i „Julia”

novela.pl 8 października 2016 0

Alba González de Molina oraz Daniel Castro Zimbrón przedstawią swoje fllmy, „Julia” i „Ciemność”, na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

32. Warszawski Festiwal Filmowy: „Ciemność” i „Julia”

Drugiego dnia 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego dwójka młodych reżyserów zaprezentuje owoce swojej pracy. 27-letnia Hiszpanka Alba González de Molina pochwali się debiutanckim filmem fabularnym pt. „Julia”, który miał swoją premierę na festiwalu w Maladze. Natomiast Meksykanin Daniel Castro Zimbrón zaprezentuje w stolicy „Ciemność”, kontynuację pokazywanego cztery lata temu filmu „Táu”, którym reprezentował Meksk podczas 10. edycji L’Atelier – gdzie prezentowane są obiecujące projekty reżyserów nowego pokolenia – na ostatnim festiwalu w Cannes.

„Julia” (oryg. Julie) to film dla tych, którzy pragną uciec z wielkich miast tak jak główna bohaterka. W poniedziałek o dziesiątej rano dziewczyna pakuje plecak, opuszcza dom, zatrzaskując za sobą drzwi, i wyrusza w świat. Dociera do odległej wioski, gdzie nie ma internetu, ani prądu. Są za to ludzie, którzy tak jak ona szukają swojej ścieżki.

„Ciemność” (oryg. Las tinieblas) jest – w słowach reżysera – filmem z pogranicza kina gatunkowego, dramatu i thrillera psychologicznego. Jego bohaterowie, Argel waz z rodzeństwem, spędzają życie w zamkniętej piwnicy starego domku ich ojca. Ojciec powtarza im, że dzika bestia wędruje w głębi puszczy i oni mu wierzą. Kiedy najstarszy brat znika w tajemniczych okolicznościach, Argel rozpoczyna poszukiwania. To spowoduje złamanie ustalonego porządku i zasad, w których wzrósł. Stopniowo chłopak będzie odkrywać najciemniejsze sekrety i tajemnice, które ukrywają zarówno jego ojciec i ciemny las. (WFF)

Komentarze »

X